17 Фев
Администратор

Во чест на роденденот на Тетекс и Бошко Блажевски!

Фудбалскиот клуб Тетекс – Тетово утре за прв пат од осамостојувањето ќе организира одбележување на годишнина на формирањето на 18-ти февруари...
16 Фев
Администратор

Соопштение на ФК Тетекс 1953 – Тетово

Почитувани, Сакаме да ја информираме целокупната јавност дека ФК Тетекс 1953 нема да учествува на Собранието на ОФС Тетово на 18.02.2021,...
14 Фев
Администратор

Тетекс одигра реми со Гостивар и Саса

Напорна недела за фудбалерите на Тетекс по вракаѓето од Охрид, бидејќи два дена подоцна во средата на тест со ФК Гостивар...
12 Фев
Администратор

Најава за утрешниот пријателски натпревар со ФК Саса

Утре (сабота) од 14 часот на игралиштето на Агенцијата за млади и спорт во Тетово e закажан пријателски натпревар против ФК...
11 Фев
Администратор

Демири најзвучно засилување во нападот на Тетекс

Раковоството на клубот успеа во своите редови да го донесе 25-годишниот Хусеин Демири од FC A&N Призрен, Косово. Имено по договор...
10 Фев
Администратор

Тетекс утре игра пријателска со соседот Гостивар

Утре со почеток во 13 часот Тетекс гостува во Гостивар каде што ќе одигра пријателски натпревар со тимот на ФК Гостивар....
05 Фев
Администратор

Тетекс ја прегази Воска 8-1 за крај на охридската авантура

Денеска фудбалерите на Тетекс забележаа висока победа од 8-1 против ФК Воска на четвриот пријателски натпревар на зимските подготовки во Охрид...
04 Фев
Администратор

Тетекс ги финализира подготовките во Охрид, утре со Воска!

Престојот во Охрид, Тетекс го завршува со утрешниот пријателски меч со Воска, контрола која е закажана за на СРЦ ,,Билјанини Извори“...
03 Фев
Администратор

Возбудливо ,,реми“ во Охрид: Кек водеше, Тетекс направи пресврт, на крај 3-3

Одличен пријателски меч одиграа Тетекс и косовскиот Кек. Пресврти, шест голови и на крај реми со резултат 3-3. Навистина имаше што...