01 Фев
Администратор

Пораз од ФК Струга на вториот тест-меч во Охрид

Тетекс денеска во пријателски натпревар загуби од прволигашот Струга ТЛ со 3-1. Стрелци на головите за стружани беа Марјан Алтипармаковски и...
30 Јан
Администратор

Јагодина поуспешна од нашиот Тетекс

Фудбалерите на Тетекс го претрпеа и третиот пораз по ред во овој подготвителен дел или месец дена пред почеток на вториот...
28 Јан
Администратор

Интернационален натпревар, трет меч за Тетекс

Фудбалскиот клуб Јагодина од Србија е првиот противник на Тетекс на подготовките во Охрид за вториот дел од сезоната 2020/21. Натпреварот...
28 Јан
Администратор

Заокружена првата фаза, од утре на подготовки во Охрид

Тимот на ФК Тетекс ја заокружува првата фаза од подготовките која ја одработи во Тетово. Од утре експедицијата заминува на охридското...
27 Јан
Администратор

Тетекс поразен и во вториот пријателски натпревар

Екипата на Тетекс е поразена на гостувањето во вториот пријателски натпревар од прволигашот ФК Борец од Велес со резултат 2-0. Борец...
26 Јан
Администратор

Втор испит за Тетекс, утре против Борец

Нашата гордост Тетекс утре на Градскиот стадион во Велес со почеток во 14 часот ќе ги одмери силите со прволигашот Борец....
26 Јан
Администратор

Убавите спомени на Силјановски за Тетекс, Тетово и Војводи

По повод утрешниот пријателски натпревар помеѓу тимовите на Борец и Тетекс за нашата веб страница даде изјава бившиот голман на нашиот...
23 Јан
Администратор

Тетекс подклекна во финишот против Работнички

Денеска на игралиштето на Алумина во Скопје, во првиот натпревар во новата 2021 година, Тетекс беше поразен од Работнички со резултат...
22 Јан
Администратор

Тетекс стартува со контролните, утре дуел со Работнички

Прволигашот ФК Работнички е првиот противник на Тетекс на пријателските натпревари од подготовките за пролетниот дел од сезоната во ВМФЛ –...