23 Јул
Администратор

Трпески пак ќе го облече дресот на Тетекс

По една сезона помината во редовите на ФК Скопје, Даниел Трпески повторно се врати во својот матичен клуб Тетекс. Се работи...
22 Јул
Администратор

Косовска Лирија прва контролка за Тетекс во летните подготовки

Косовскиот прволигаш Лирија од Призрен е првиот противник на Тетекс на пријателските натпревари на подготовките за новата сезона. Натпреварот ќе се...
20 Јул
Администратор

Иво Јанакиевски го засили Тетекс

Стандардниот првотимец и капитен во Металург, Иво Јанакиевски од денеска официјално е нов член на Тетекс. Јанакиевски кој има само 24...
18 Јул
Администратор

Втор ден на Тетекс од подготовките, се приклучи Мики Јованоски

Тетекс го комплетираше денешниот ден на подготовките под падините на Шара. На тренинзите од денеска се приклучи и Мирослав Јованоски од...
17 Јул
Администратор

Тетекс ги стартуваше подготовките за новата сезона

Тетекс од денеска 17.07.2017 и официјално конечно ги започна подготовките за пролетниот дел од сезоната во Втората македонска фудбалска лига Запад....
15 Јул
Администратор

Штофарите ги ,,палат” моторите на 17 јули

Во понеделник на 17.07.2017 од 17 часот и 30 минути фудбалерите на Тетекс на стариот стадион во Тетово ќе го имаат...
05 Јул
Администратор

,,Или ќе играме на Градски или се откажуваме!!!”

Тетекс со ултиматум до надлежните институции во државата: ,,Или ќе играме на Градски или се откажуваме!!!” Очигледно на ФК Тетекс му...
01 Јул
Администратор

Напред Тетекс со ново руво, модерен имиџ!!!

Почитувани фанови и симпатизери на ФК Тетекс, Чест и задоволство ни е да ви соопштиме дека од денеска ја пуштивме во...