25 Апр
Администратор

Тетекс промаши пенал, пораз од Дрита (1-0)

Нашиот тим одигра многу очајен натпревар и загуби против директниот конкурент ФК Дрита со 1-0, иако имавме одлична прилика уште во...
19 Апр
Администратор

ФК Тетекс на чекор до опстанок!

Значајна победа забележа тимот на Тетекс на гостувањето во Кичево против Велазерими со минимален резултат 1-0, благодарение на голот на Мирослав...
04 Апр
Администратор

Тетекс со минимален пораз се враќа од Скопје

ФК Тетекс загуби од ФК Скопје со резултат 2-1 на гостувањето од 21.коло во ВМФЛ Запад. Домаќините први дојдоа и го...
02 Апр
Администратор

ФК Скопје е голем фаворит, но Тетекс не оди со бело знаме во Автокоманда!

Утре нашиот сакан фудбалски клуб Тетекс од 15 часот на СРЦ ,,Железарница“ во Скопје го започнува дуелот од 21-тото коло против...
22 Мар
Администратор

Тетекс ја изненади Велешта и се одлепи од Дрита!

Тимот на ФК Тетекс конечно дојде до првата посакувана победа во вториот дел од првенството и тоа славеше против големиот фаворит...
19 Мар
Администратор

Најава: Тетекс – Велешта

Во недела нашиот омилен фудбалски клуб Тетекс од 15 часот на Градскиот стадион во Тетово го започнува дуелот од 20-тото коло...
12 Мар
Администратор

Гостивар е утрешната дестинација на ,,сино-белите“

Во рамките од 19-тото коло од Втората македонска фудбалска лига – Запад, утре во 15 часот нашиот Тетекс гостува на Градскиот...