01 Мар
Администратор

Тетекс тргна со бод во првото пролетно коло

Новиот тим на ФК Тетекс со еден освоен бод го стартуваше пролетниот дел од сезоната во ВМФЛ – Запад. Дербито на...
26 Фев
Администратор

Започнува пролетниот дел од Втора МФЛ, утре со ФК Кадино!

Пред нас е почетокот на пролетниот дел од Втората МФЛ Запад 2020/21. Моментално сме 8-ми на табелата со 13 бода. Секој...
25 Фев
Администратор

Фотосесија на фудбалерите на ФК Тетекс

Пред почетокот на вториот дел од првенството, денеска нашите фудбалери и целиот стручен штаб имаа фотосесија. Оваа иницијатива токму ние Напред...
20 Фев
Администратор

Неуспешна генералка за ,,Тетекс“

На една седмица пред стартот на вториот дел од првенството во Втората фудбалска лига – Запад, фудбалерите на ФК Тетекс го...
19 Фев
Администратор

Последен тест пред Кадино, Тетекс утре против Кит Го

Фудбалерите на ФК Тетекс утре од 12 часот на стадионот на Бело Брдо во Штип против ФК Кит Го ќе ја...
18 Фев
Администратор

Се одбележа годишнина на Тетекс со победа над Брегалница (4-0)

Фудбалскиот клуб ,,Тетекс“ денеска одбележа 68 години од своето формирање со пригодни активности и ревијален натпревар против Брегалница од Штип кој...
18 Фев
Администратор

ФК Тетекс денеска слави 68 години

На денешен ден пред точно 68 години се ,,роди” светото име ФК Тетекс, гордоста на Тетово и симболот на македонизмот. Подоле...
17 Фев
Администратор

Во чест на роденденот на Тетекс и Бошко Блажевски!

Фудбалскиот клуб Тетекс – Тетово утре за прв пат од осамостојувањето ќе организира одбележување на годишнина на формирањето на 18-ти февруари...
16 Фев
Администратор

Соопштение на ФК Тетекс 1953 – Тетово

Почитувани, Сакаме да ја информираме целокупната јавност дека ФК Тетекс 1953 нема да учествува на Собранието на ОФС Тетово на 18.02.2021,...