Силна контролка за Тетекс, во недела против Ренова

Нашата гордост Тетекс, паузата во првенството поради настапот на репрезентацијата на Македонија ќе ја искористи да одигра квалитетен пријателски натпревар против прволигашот Ренова. Дуелот ќе се одигра во недела, на[…]

Прочитај повеќе …

,,Бомбер” повикан во селекцијата на Македонија до 19 години

17-годишниот центарфор Марио Станковски кој дојде сезонава во Тетекс на позајмница од редовите на Работнички доби повик од селекторот на У-19, Вујадин Станојковиќ за двете пресметки против Романија. Македонската селекција[…]

Прочитај повеќе …