Втор ден на Тетекс од подготовките, се приклучи Мики Јованоски

Тетекс го комплетираше денешниот ден на подготовките под падините на Шара. На тренинзите од денеска се приклучи и Мирослав Јованоски од Брегалница кој потекнува од нашата фудбалска школа, се работи[…]

Прочитај повеќе …

Тетекс ги стартуваше подготовките за новата сезона

Тетекс од денеска 17.07.2017 и официјално конечно ги започна подготовките за пролетниот дел од сезоната во Втората македонска фудбалска лига Запад. Шефот на стручниот штаб, Ивица-Ике Јованоски во своето обраќање[…]

Прочитај повеќе …