ФК Тетекс се сели на дојранското крајбрежје, во петок со Беласица

Поради лошите временски услови, раководството на Тетекс со екипата во четврток одлучи да замине во Дојран на мини припреми, каде за петок има договорен пријателски натпревар со ФК Беласица од[…]

Прочитај повеќе …

Среќен роденден Докторе!!!

Денеска својот 23-ти роденден го прославува младиот доктор во фудбалскиот клуб Тетекс, Синиша Петровски. Напред Тетекс му го честита роденденот и му посакува многу здравје, среќа и уште многу успех[…]

Прочитај повеќе …