Ретро: Шкендија на колена ,,Војводи” славеа, Тетекс вторпат победник во купот

Фудбалерите на Тетекс го освоија Купот на Макеоднија во 2013 пред точно 5 години по втор пат во својата клубска историја. Да напоменеме дека во повтореното финале одиграно пред празни[…]

Прочитај повеќе …