25 Фев

Пред почетокот на вториот дел од првенството, денеска нашите фудбалери и целиот стручен штаб имаа фотосесија. Оваа иницијатива токму ние Напред Тетекс ја организиравме во соработка со Фудбалскиот клуб Тетекс за клупските и маркетнишките потреби.

18 Фев

Фудбалскиот клуб ,,Тетекс“ денеска одбележа 68 години од своето формирање со пригодни активности и ревијален натпревар против Брегалница од Штип кој го добивме со 4-0. Стрелци на головите беа Димитар Иванов, Мирослав Јованоски (од пенал) и два пати во листата се запиша Бојан Михајловски. Натпреварот беше запрен во 4-тата минута во чест на Бошко Блажевски…

18 Фев

На денешен ден пред точно 68 години се ,,роди” светото име ФК Тетекс, гордоста на Тетово и симболот на македонизмот. Подоле оставаме текст за Тетово градот со фудбалско педигре, формирањето на ФК Тетекс и слично за старите генерации да се присетат, новите да научат нешто за Тетекс а фудбалерите да дознаат дека да играш за…