Раковоството на клубот успеа во своите редови да го донесе 25-годишниот Хусеин Демири од FC A&N Призрен, Косово. Имено по договор на двете страни, Демири ќе напаѓа за Тетекс до крајот на сезоната и се очекува да биде главен адут во нападот и да му помогне на Тетекс да ги оствари зацртаните цели напролет. Во…

Довчерашниот фудбалер на Брегалница младиот и перспективен фудбалер од средиот ред 23-годишниот Сашо Шопоски е големо зимско засилување за ,,сино-белите”. Во минатото стружанецот има настапувано за Пелистер, Победа, Металург и Тиквеш. Во втората натпреварувачка полусезона во Втора лига – Запад Тетекс ќе атакува да биде во средина на табелата, а за таа цел Шопоски е…

Најнов член на ФК Тетекс е 20-годишниот Христијан Стојановски кој игра на позицијата лев бек и кој досега беше дел од екипата на ФК Саса. Тој е поранешен член на тимот на ФК Работнички каде ја мина младинската школа на овој клуб. ДОБРЕДОЈДЕ ВО ФК ТЕТЕКС – ХРИСТИЈАН СТОЈАНОВСКИ !!!