Утре (сабота) од 14 часот на игралиштето на Агенцијата за млади и спорт во Тетово e закажан пријателски натпревар против ФК Саса Каменица. Овој пријателски натпревар е од особено значење и важност за двете екипи, бидејќи ќе биде искористен од стратезите и стручните тимови, за проверка на тактичката поставеност на теренот и моменталната кондициона и…

Утре со почеток во 13 часот Тетекс гостува во Гостивар каде што ќе одигра пријателски натпревар со тимот на ФК Гостивар. Тетекс во овој подготвителен дел пред почеток на новата сезона има одиграно неколку контролни натпревари. За помалку од две недели започнува вториот дел од ВМФЛ – Запад. Целта е опстанок и подобар пласман на…

Прволигашот ФК Работнички е првиот противник на Тетекс на пријателските натпревари од подготовките за пролетниот дел од сезоната во ВМФЛ – Запад. Како што најавивме пред неколку дена, натпреварот ќе се игра на 23.01 (утре) со почеток во 14 часот, на стадионот „Алумина” во Скопје. После интензивните припреми на нешто повеќе од еден месец пред…