Тимот на ФК Тетекс ја заокружува првата фаза од подготовките која ја одработи во Тетово. Од утре експедицијата заминува на охридското крајбрежје каде ќе продолжи со напорна работа и одигрување на пријателски натпревари. Тетексовата експедиција останува во Охрид 10-тина дена односно до 7-ми фебруари, за кога е предвидено враќањето во Тетово. Следниот контролен за составот…

Вардари од Форино е првиот противник на Тетекс на пријателските натпревари на подготовките за новата сезона. Натпреварот ќе се игра утре (недела) со почеток во 17 часот, на стадионот во Јегуновце. Клубот ги испочитува сите протоколи на ФФМ за коронавирусот, а по тестирањето сите фудбалери се негативни. Да им посакаме на нашите фудбалери добар старт [...]

ФК Тетекс ги заокружи мини подготовките од недела дена во Охрид и денес се враќа за Тетово, каде ќе ги финализира припремите пред почетокот на вториот дел од ВМФЛ – Запад. Експедицијата на „текстилците“ попладнево се враќа на домашно тло, а утрово од 11 часот го одигра последниот контролен натпревар против ФК Струга кој го…