Косовска Лирија прва контролка за Тетекс во летните подготовки

Косовскиот прволигаш Лирија од Призрен е првиот противник на Тетекс на пријателските натпревари на подготовките за новата сезона. Натпреварот ќе се игра на 24 јули (понеделник) со почеток во 18[…]

Прочитај повеќе …

Тетекс ги стартуваше подготовките за новата сезона

Тетекс од денеска 17.07.2017 и официјално конечно ги започна подготовките за пролетниот дел од сезоната во Втората македонска фудбалска лига Запад. Шефот на стручниот штаб, Ивица-Ике Јованоски во своето обраќање[…]

Прочитај повеќе …