Најава: Кожуф – Тетекс

Утре на програмата е првиот натпревар од 1/8 финалето од Купот на Македонија, нашата гордост после поразот од Лабуништа во Струга за противник го доби Кожуф од Гевгелија. Натпреварот ќе[…]

Прочитај повеќе …

Започнува новата сезона од ВМФЛ, Тетекс стартува против Зајази

Пред нас е почетокот на втората Македонска фудбалска лига, можеби и најинтересната сезона во втората лига бидејќи по одлуката од фудбалската федерација на Македонија воведени се две групи (региони) запад[…]

Прочитај повеќе …