(Најава) ФК Тетекс – Гоблен

Во сабота нашиот омилен фудбалски клуб Тетекс од 16:30 на фудбалското игралиште на спортскиот центар во Тетово го започнува дуелот од второто коло против новајлијата Гоблен од Куманово. Последен пат[…]

Прочитај повеќе …

Започнува новата сезона, Тетекс со поголеми амбиции од претходната !!!

По повеќе од два месеци без фудбал, утре на 18-ти август, се означува стартот на новата натпреварувачката сезона 2018/19 во Втората македонска фудбалска лига – Запад. На стартот, во првото[…]

Прочитај повеќе …