02 Апр

Утре нашиот сакан фудбалски клуб Тетекс од 15 часот на СРЦ ,,Железарница“ во Скопје го започнува дуелот од 21-тото коло против ФК Скопје кој е на добар пат во ПМФЛ. ФК Скопје е голем фаворит на хартија, но ние нема лесно да се предадеме, сите фудбалери се максимално мотивирани. Како и на секој натпревар, бараме…

Во недела нашиот омилен фудбалски клуб Тетекс од 15 часот на Градскиот стадион во Тетово го започнува дуелот од 20-тото коло против второпласираниот тим од Струга, ФК Велешта. Последен пат овие две екипи се сретнаа минатата година кога Тетекс на домашен терен беше поразен со 2-3. Во секој случај според играчкиот квалитет и искуството сме…

12 Мар

Во рамките од 19-тото коло од Втората македонска фудбалска лига – Запад, утре во 15 часот нашиот Тетекс гостува на Градскиот стадион во Гостивар, и ќе ги одмери силите со екипата на ФК Гостивар. Нашиот тим го очекува овој утрешен натпревар после два нерешени натпревара против ФК Кадино и ФК Охрид кој завршија без голови…