Младите надежи на нашата гордост Тетекс во рамките од 3-тото коло од младинската категорија во Втората лига со пресврт во вториот дел дојдоја до посакуваната победа и се вратија за Тетово со трите бода. Екипата на Тетекс одигра интересен и возбудлив натпревар која беше предводена од страна на шефот на стручниот штаб, Љубиша Павловиќ. На…

По една сезона помината во редовите на ФК Скопје, Даниел Трпески повторно се врати во својот матичен клуб Тетекс. Се работи за 18-годишен перспективен талент кој игра во нападот поточно како шпиц, потекнува од фудбалската школа на Тетекс и има настапувано за пионерите, кадетите и младинците. За овој млад фудбалер има многу пофални зборој и…