Нашите најави пред некој ден се потврдија, но несакавме пред време да ги соопштиме, бидејќи несакавме на нашиот клуб да му нанесеме било која штета.Нека ние со среќа на сите, нека пукнат душманите!Еден е Тетекс, Тетекс живее и живее !!!Наш клуб, наш град, само нас ни припаѓа!!!Само Тетекс Тетово !!!

ФК Тетекс поднесе жалба до Фудбалската федерација на Македонија и официјално го добива натпреварот против ФК Лабуништа со службени 3-0, бидејќи клубот од Лабуништа направи пропуст и ги прекршија правилата на ФФМ затоа што на мечот на Градскиот стадион во Струга не одеа според членот кој вели ,,еден тим на терен мора да го заврши…

17-годишниот центарфор Марио Станковски кој дојде сезонава во Тетекс на позајмница од редовите на Работнички доби повик од селекторот на У-19, Вујадин Станојковиќ за двете пресметки против Романија. Македонската селекција до 19 години ќе одигра два пријателски натпревари против Романија на 31. август и 2. септември од 16 часот на тренинг центарот „Петар Милошевски“ во…