Тетекс ја забележа првата победа во подготвителниот период

Нашата гордост Тетекс денеска на стадионот во Драчево (скопска населба) го одиграа и вториот пријателски натпревар. Тетекс го победи тимот на Работнички (младинци) со 2-3. Штофарите први стигнаа до водство[…]

Прочитај повеќе …