ФК Тетекс загуби од ФК Скопје со резултат 2-1 на гостувањето од 21.коло во ВМФЛ Запад. Домаќините први дојдоа и го отворија резултат во 17-тата минута со голот на Христијан Кировски. Во вториот дел нашиот тим доста подобар од првиот дел, но во 67-тата минута по една тотална грешка на Марјан Билбилоски кој му ја…

Тимот на ФК Тетекс конечно дојде до првата посакувана победа во вториот дел од првенството и тоа славеше против големиот фаворит во овој дуел, тимот на Велешта со резултат 2-1. Условите на Градскиот стадион во Тетово не беа сјајни, снегот не престана да паѓа, но одлуката на делегатот Николче Ивановски да нема одложување како на…

ФК Тетекс одигра само 0-0 со ГФК Охрид. Велиме само 0-0, бидејќи ,,сино-белите” имаа многу шанси да ги освојат трите бода во борба за опстанок во ВМФЛ – Запад. За одблежување беше шансата кон средината на првиот дел поточно во 35-тата минута од натпреварот, кога Димитар Иванов постигна регуларен гол, но линискиот судија го крена…