По повод утрешниот пријателски натпревар помеѓу тимовите на Борец и Тетекс за нашата веб страница даде изјава бившиот голман на нашиот клуб, Дејан Силјановски. Во продолжение можете да ја прочитате неговата изјавата… ,,Прекрасно е чувството, ми се враќаат спомените на спортските терени во моето родно Тетово. Напливот и жарот на бодрење на навивачката група Војводи…

,,Секогаш е убаво кога ќе се сретнеш повторно со клубот за кој си настапувал, иако бев кратко во ФК Тетекс на само шест месеци, тоа беше едно големо искуство за мене и за мојата фудбалерска кариера тогаш имав 20 години и мора да додадам дека мене со Тетекс ме врзуваат само убави спомени. Во сабота [...]

По повод натпреварот од 19-тото коло во Втората македонска фудбалска лига – Запад кој треба да се одигра оваа Сабота на гостински терен во Ѓорче Петров помеѓу тимовите на Тетекс и Македонија, за нашата веб страница даде изјава бившиот играч, Боби Божиновски. Во продолжение можете да ја прочитате неговата изјавата… ,,Секако дека не ми е…