Втората контрола на Тетекс со младинците на Работнички

По поразот во понеделник против косовска Лирија со резултат од 0-2, тимот на Тетекс продолжува со обработување на планираната програма за подготовки на шефот на стручниот штаб Ивица-Ике Јованоски. Утре[…]

Прочитај повеќе …

Косовска Лирија прва контролка за Тетекс во летните подготовки

Косовскиот прволигаш Лирија од Призрен е првиот противник на Тетекс на пријателските натпревари на подготовките за новата сезона. Натпреварот ќе се игра на 24 јули (понеделник) со почеток во 18[…]

Прочитај повеќе …

Втор ден на Тетекс од подготовките, се приклучи Мики Јованоски

Тетекс го комплетираше денешниот ден на подготовките под падините на Шара. На тренинзите од денеска се приклучи и Мирослав Јованоски од Брегалница кој потекнува од нашата фудбалска школа, се работи[…]

Прочитај повеќе …