Започнува новата сезона од ВМФЛ, Тетекс стартува против Зајази

Пред нас е почетокот на втората Македонска фудбалска лига, можеби и најинтересната сезона во втората лига бидејќи по одлуката од фудбалската федерација на Македонија воведени се две групи (региони) запад[…]

Прочитај повеќе …

Три гола во мрежата на Тетекс и еден црвен картон

Тетекс изгуби во последниот пријателски натпревар пред првенствените натпревари против Локомотива убедливо со 3-0. Тетекс уште во првата минута се закани по голот на домаќинот, кога по една нафрлена топка[…]

Прочитај повеќе …