Најава: Кожуф – Тетекс

Утре на програмата е првиот натпревар од 1/8 финалето од Купот на Македонија, нашата гордост после поразот од Лабуништа во Струга за противник го доби Кожуф од Гевгелија. Натпреварот ќе[…]

Прочитај повеќе …

Тетекс ремизираше со Ренова (1-1)

Екипата на Тетекс денеска не успеа да слави на контролниот натпревар во Порој против прволигашот Ренова кој беше одигран за време на паузата во првенство поради репрезентативни настапи на Македонија.[…]

Прочитај повеќе …