Тетекс го елиминира Кожуф

Нашата гордост Тетекс денеска во голем стил со уште една победа во реванш натпреварот го елиминира Кожуф од Гевгелија во осминафинале од Купот на Македонија со конечен резултат од 3-2.[…]

Прочитај повеќе …