Среќен роденден Шаро!!

Напаѓачот на Тетекс, Филип Јовановски – Шаро денеска го слави својот 19-ти роденден. Јовановски е роден во Тетово, и потекнува од фудбалската школа на Тетекс, следниот предизвик во фудбалската кариера[…]

Прочитај повеќе …

Македонија Ѓ.П прва контролка за Тетекс во зимските подготовки

Екипата на Македонија Ѓорче Петров е првиот противник на Тетекс на пријателските натпревари од подготовките за пролетниот дел од сезоната во ВМФЛ – Запад. Како што најавивме пред неколку дена,[…]

Прочитај повеќе …

Тетекс договори три пријателски натпревари, и ќе настапи на меморијалниот турнир ,,Вуко Каров”

Нашата гордост Тетекс после интензивните физички припреми од оваа недела почнува и со пријателски натпревари за клубот да почне со воигрување на тимот и со припреми на тактичко – технички[…]

Прочитај повеќе …