Лошото време си го стори своето – официјално одложен стартот на пролетниот дел од ВМФЛ

Снегот кој ја зафати Македонија направи голем проблем во фудбалот, а имуни не останаа и второлигашите, кои ќе почекаат на стартот од вториот дел во Втората македонска фудбалска лига –[…]

Прочитај повеќе …

Четири гола во мрежата на Тетекс

Нашиот Тетекс денеска доживеа висок пораз на пријателскиот натпревар од ФК Беласица (4-0). Стрелци за Струмичани беа Благој Истатов, Горан Здравков, Мартин Мирчевски, автогол на капитенот Билбилоски. Поради повреда во[…]

Прочитај повеќе …