ФК Тетекс загуби од ФК Скопје со резултат 2-1 на гостувањето од 21.коло во ВМФЛ Запад. Домаќините први дојдоа и го отворија резултат во 17-тата минута со голот на Христијан Кировски. Во вториот дел нашиот тим доста подобар од првиот дел, но во 67-тата минута по една тотална грешка на Марјан Билбилоски кој му ја…

02 Апр

Утре нашиот сакан фудбалски клуб Тетекс од 15 часот на СРЦ ,,Железарница“ во Скопје го започнува дуелот од 21-тото коло против ФК Скопје кој е на добар пат во ПМФЛ. ФК Скопје е голем фаворит на хартија, но ние нема лесно да се предадеме, сите фудбалери се максимално мотивирани. Како и на секој натпревар, бараме…

Тимот на ФК Тетекс конечно дојде до првата посакувана победа во вториот дел од првенството и тоа славеше против големиот фаворит во овој дуел, тимот на Велешта со резултат 2-1. Условите на Градскиот стадион во Тетово не беа сјајни, снегот не престана да паѓа, но одлуката на делегатот Николче Ивановски да нема одложување како на…