Фудбалерите на ФК Тетекс утре од 12 часот на стадионот на Бело Брдо во Штип против ФК Кит Го ќе ја играат генералката пред стартот на пролетниот дел од сезоната во Втората лига – Запад. Како и секогаш тимот на Напред Тетекс во живо ќе го проследи натпреварот за вас, по завршување ќе имате можност да го прочитате извештајот на нашиот веб сајт.

сподели ја статијата!

февруари 19, 2021