Напорна недела за фудбалерите на Тетекс по вракаѓето од Охрид, бидејќи два дена подоцна во средата на тест со ФК Гостивар кој заврши без победник 1-1, а стрелец на погодокот беше Ринор Ајдини. Потоа вчера на игралиштето на Агенцијата за млади и спорт во Тетово се одигра и втората пријателска неделава, овој пат со ФК Саса – Каменица со конечен резултат 2-2. Стрелци за нашиот ростер беа Димитар Иванов и Бојан Михајловски. За следната недела на 18-ти фебруари е закажана пријателска средба со ФК Брегалница.

сподели ја статијата!

февруари 14, 2021