Утре со почеток во 13 часот Тетекс гостува во Гостивар каде што ќе одигра пријателски натпревар со тимот на ФК Гостивар. Тетекс во овој подготвителен дел пред почеток на новата сезона има одиграно неколку контролни натпревари. За помалку од две недели започнува вториот дел од ВМФЛ – Запад. Целта е опстанок и подобар пласман на крај на сезоната.

сподели ја статијата!

февруари 10, 2021