Престојот во Охрид, Тетекс го завршува со утрешниот пријателски меч со Воска, контрола која е закажана за на СРЦ ,,Билјанини Извори“ со почеток од 12 часот. По мечот следува враќање во Тетово. По една недела поминати на подготовки во Охрид, тимот се враќа дома каде ќе ги финализира припремите пред почетокот на вториот дел од ВМФЛ – Запад.

сподели ја статијата!

февруари 4, 2021