Довчерашниот фудбалер на Брегалница младиот и перспективен фудбалер од средиот ред 23-годишниот Сашо Шопоски е големо зимско засилување за ,,сино-белите”. Во минатото стружанецот има настапувано за Пелистер, Победа, Металург и Тиквеш. Во втората натпреварувачка полусезона во Втора лига – Запад Тетекс ќе атакува да биде во средина на табелата, а за таа цел Шопоски е идеално засилување за тимот.

сподели ја статијата!

февруари 3, 2021