Тетекс денеска во пријателски натпревар загуби од прволигашот Струга ТЛ со 3-1. Стрелци на головите за стружани беа Марјан Алтипармаковски и Фљамур Таири кој стрелаше двапати, од друга страна пак за Тетекс единствениот погодок го постигна Димитар Иванов. Натпреварот се одигра на стадионот “Билјани Извори“ во Охрид. Нашиот тим доста добро се постави во првиот дел и со 1-1 замина на пауза, но во вториот дел не успеа да се одбрани од заканите на прволигашот кој два пат успеа да ја затресат нашата мрежа.

Почетен состав на Тетекс

1
Митев
11
Дервиши
3
Ангеловски
6
Николовски
17
Б. Пановски
24
Митревски
18
Ајдини
4
М. Јованоски
19
А. Пановски
7
Иванов
10
Салији

сподели ја статијата!

февруари 1, 2021