Фудбалскиот клуб Јагодина од Србија е првиот противник на Тетекс на подготовките во Охрид за вториот дел од сезоната 2020/21. Натпреварот ќе се игра на 30-ти јануари односно в сабота со почеток во 10 часот, на стадионот „Билјанини Извори” во Охрид.„Текстилците“ се очекува да играат во комбиниран состав и сите фудбалери да ја поделат минутажата, бидејќи се уште е рано да се форсира и брка некаков резултат. Составот на Јагодина недела дена е веќе во Охрид и дуелот со нас ќе биде петти во краток временски период. Српскиот клуб играше со Дрита 2-2 (нерешено), Ренова 2-1 (пораз), ГФК Охрид 2-0 (пораз) и Пелистер 2-2 (нерешено).  Како и секогаш тимот на Напред Тетекс во живо ќе го проследи натпреварот за вас, по завршување ќе имате можност да го прочитате извештајот на нашиот веб сајт.

сподели ја статијата!

јануари 28, 2021