Нашата гордост Тетекс утре на Градскиот стадион во Велес со почеток во 14 часот ќе ги одмери силите со прволигашот Борец. Ова е вкупно втора во низа контролни натпревари за Тетекс, првиот го загубивмо против Работнички со резултат 2-0, од таборот на стручниот тим велаат дека резултатот оди во втор план. Сеуште е рано и Тетекс е во фаза на воигрување на тимот и темпирање на формата но и вистински испит за Шефот на стручниот штаб Славчо Георгиевски – Тупан со кој тим ќе настапи во пролетниот дел од првенството. Да напоменеме дека во Борец актуелно под договор се тројца некогашни фудбалери на Тетекс: Дејан Силјановски, Стојан Стојчевски и Милан Чичевски. Како и секогаш тимот на Напред Тетекс во живо ќе го проследи натпреварот за вас, по завршување ќе имате можност да го прочитате извештајот на нашиот веб сајт.

сподели ја статијата!

јануари 26, 2021