ФК Тетекс донесе ново засилување во своите редови и потпиша договор со Силвио Ангеловски. 25-годишниот Ангеловски, кој настапува во дефанзивата, минатата полусезона ја мина во Кочани каде го носеше дресот на ГФК Осогово. Но, откако си замина од клубот, веднаш нашата управа на време стапи во контакт со фудбалерот за премин во Тетово.

ДОБРЕДОЈДЕ ВО ФК ТЕТЕКС – СИЛВИО АНГЕЛОВСКИ !!!

сподели ја статијата!

јануари 14, 2021