Фудбалскиот клуб Тетекс врати познато име во екипата и потпиша договор со Димитар Иванов. 25-годишниот напаѓач во редовите на ,,текстилците“ доаѓа од кочански ГФК Осогово каде настапуваше во изминатата полусезона. Предходно, Иванов играше и за екипите Пелистер, ГФК Тиквеш, Кожуф, Силекс, Еуромилк, Металург, Вардар, Љубанци. Раководството на клубот во најава открија дека се во преговори со квалитетни фудбалери кој може да пристигнат во Тетекс.

ДОБРЕДОЈДЕ ВО ФК ТЕТЕКС!!!

сподели ја статијата!

јануари 5, 2021