,,Секогаш е убаво кога ќе се сретнеш повторно со клубот за кој си настапувал, иако бев кратко во ФК Тетекс на само шест месеци, тоа беше едно големо искуство за мене и за мојата фудбалерска кариера тогаш имав 20 години и мора да додадам дека мене со Тетекс ме врзуваат само убави спомени. Во сабота не очекува еден интересен натпревар помеѓу Тетекс и Работнички, каде што ќе ја искористиме репрезентативната пауза да ја темпираме формата за понатамошниот дел од првенството. И за крај на Тетекс од срце му посакуем пред што поскоро да се врати во Прволигашкото друштво каде и му е местото на клубот!”.
– изјави за Напред Тетекс поранешниот фудбалер и сегашен капитен на Работнички, Горан Силјановски – Шаро.

сподели ја статијата!

септември 3, 2020