Најново засилување во редовите на Тетекс е Лазар Пеев кој доаѓа од прволигашот Борец од Велес. Пеев има 22 години и настапува во средниот ред поточно како задни везни. Од клубот сакаат да го зацврстат средниот ред, веруваат дека токму тој ќе биде од голема помош за тимот, па решија да го ангажираат за тековната сезона. 
Новиот фудбалер на Тетеке во ланската сезона беше дел од ФК Плачковица претходно играше за ГФК Тиквеш а исто така го носеше и дресот на ФК Македонија Ѓ.П, Кожуф и Локомотива.

ЛАЗАР, ДОБРЕДОЈДЕ ВО ТЕТЕКС !!!

сподели ја статијата!

септември 3, 2020