Вардари од Форино е првиот противник на Тетекс на пријателските натпревари на подготовките за новата сезона. Натпреварот ќе се игра утре (недела) со почеток во 17 часот, на стадионот во Јегуновце. Клубот ги испочитува сите протоколи на ФФМ за коронавирусот, а по тестирањето сите фудбалери се негативни. Да им посакаме на нашите фудбалери добар старт и победа!

сподели ја статијата!