Нашиот клуб успеа да доведе голем ,,талент” во своите редови, станува збор за 18-годишниот голман Берк Хоџин кој доаѓа на позајмница од ФК Работнички и ќе биде на располагање до крајот на сезоната, тој се приклучи на нашиот тим и веќе застана два пати помеѓу стативите. Младиот голман предходната сезона бранеше за младинците и убедливо беше меѓу најдобрите со што беше прекомандуван во сениорската конкуренција на ,,дебармалци” каде што има настапено на пријателските натпревари. Хоџин е голман кој потекнува од школата на Форца.

ДОБРЕДОЈДЕ ВО ТЕТЕКС – ХОЏИН БЕРК !!!

сподели ја статијата!

февруари 9, 2019