ГФК Тиквеш ќе биде противник на тетексовите генерации во 17-тото коло

Претстојниов викенд активно ќе биде 17 коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник за наште генерации ќе биде екипата на Тиквеш од Кавадарци. Пионерските екипи во сабота на гостински[…]

Прочитај повеќе …

Тетекс ја надигра Струга

Денеска на Игралиштето на АМС нашиот Тетекс и официјално го започна пролетниот дел од сезоната во Втората македонска фудбалска лига – Запад. Тетекс со победа го отвора пролетниот дел и[…]

Прочитај повеќе …

Лошото време си го стори своето – официјално одложен стартот на пролетниот дел од ВМФЛ

Снегот кој ја зафати Македонија направи голем проблем во фудбалот, а имуни не останаа и второлигашите, кои ќе почекаат на стартот од вториот дел во Втората македонска фудбалска лига –[…]

Прочитај повеќе …