Младинците и кадетите гостуваат во Кратово, пионерските екипи домаќини на Силекс

Во сабота ќе се одигра 18-тото коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник за генерациите на ФК Тетекс ќе биде екипата на Силекс од Кратово. Младинците и кадетите во[…]

Прочитај повеќе …