Тетекс не запира, Марјан Мицков од Силекс нов ,,текстилец”

ФК Тетекс доведе уште едно засилување или вкупно петто во овој летен преоден рок, откако постигна договор со искусниот Марјан Мицков. Искусниот дефанзивец кој во минатата сезона ја носеше капитенската[…]

Прочитај повеќе …

Тетекс го осигура и четвртото засилување, Стефан Коцев од Македонија Ѓ.П

Стефан Коцев од Македонија Ѓ.П е четвртото летно засилување за Тетекс. 21-годишниот кој игра на позиција заден везен, минатата сезона една полусезона играше во ФК Локомотива потоа премина во вториот[…]

Прочитај повеќе …