Четири гола во мрежата на Тетекс

Нашиот Тетекс денеска доживеа висок пораз на пријателскиот натпревар од ФК Беласица (4-0). Стрелци за Струмичани беа Благој Истатов, Горан Здравков, Мартин Мирчевски, автогол на капитенот Билбилоски. Поради повреда во[…]

Прочитај повеќе …

ФК Тетекс се сели на дојранското крајбрежје, во петок со Беласица

Поради лошите временски услови, раководството на Тетекс со екипата во четврток одлучи да замине во Дојран на мини припреми, каде за петок има договорен пријателски натпревар со ФК Беласица од[…]

Прочитај повеќе …