Иво Јанакиевски повторно ќе го облече дресот на Тетекс. Офанзивецот во нападот пред неполни два месеци замина во грчкиот клуб AC Chalkis , но некој работи не беа по вкусот на искусниот фудбалер, затоа Јанакиевски седна на маса со челниците на клубот и ги информираше дека реши да се врати во Македонија, Тетекс. Експресно, утринава им се приклучи Јанакиевски на соиграчите и го одработи првиот тренинг.

ИВО, ДОБРЕДОЈДЕ НАЗАД ВО ТЕТЕКС !!!

сподели ја статијата!

септември 14, 2018