Десниот бек во таборот на Тетекс, Енис Дервиши денеска го слави својот 21-ви роденден. Дервиши е роден на денешен ден во Тетово, а во нашиот клуб е од 2016 година, и важи за еден од најдобрите во тимот.
Напред Тетекс на Дервиши му посакува многу здравје, среќа и победи во дресот на „Сино-белите“.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ТУШИ !!!

сподели ја статијата!

септември 3, 2018