Борис Настевски, 19-годишниот голманска надеж, од денеска и официјално ги заврши сите детали и стана ново засилување на Тетекс, минатата сезона бранеше за младинскиот состав на ФК Работнички.

,,Навистина сум горд. Се радувам што ќе почнам да работам во ФК Тетекс и се надевам дека ќе се наметнам и ќе помогнам во остварувањето добри резултати“, изјави голманот Б.Н.

БОРИС, ДОБРЕДОЈДЕ ВО ТЕТЕКС !!!

сподели ја статијата!

август 31, 2018