Единствениот дуел во Купот на Македонија кој го решија пенали беше во Тетово, меѓу Тетекс и Гостивар. Регуларните 90 минути завршија со нерешен исход благодарение на гол на Љама во 90-тата минута, меѓутоа по ударите од белата точка поуспешни беа гостиварчани (3-4).
Нашиот тим денеска прикажа одличен натпревар, но сепак најголемиот хендикеп ние реалзацијата за гол.

1
Рамани
24
Ватиќ
18
Савевски
21
Мицков
11
Дервиши
23
Коцев
7
Салији
8
Иваноски
15
Џеладини
9
Љама
19
Јовановски

Шефот на стручниот штаб Мирослав Јаковљевиќ – Штела ги искористи сите три замени и во игра уште влегоја:
Филип Крстевски, Нинослав Здравкоски и Никола Петровски.

Следниот првенствен натпревар нашиот Тетекс го игра на 25.08 (сабота) од 16:30 против новиот второлигаш Гоблен од Куманово.

сподели ја статијата!

август 22, 2018