Крилниот напаѓач на Тетекс, Филип Крстевски денеска го слави својот 21-ти роденден. Крстевски е роден во Скопје, и потекнува од фудбалската школа на Цементарница, следниот предизвик во фудбалската кариера му беше преминот на проба во грчкиот ПАОК и српски Рад Београд, има настапувано за Борец, а пред да стане дел од нашата екипа овој преоден рок играше за скопска Локомотива.
Напред Тетекс на Џивџи му посакува многу здравје, среќа, победи и голови во дресот на „Текстилците“.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ЏИВЏИ!!!

сподели ја статијата!

јули 27, 2018